نکات مهم برای شناخت روانشناسی رفتار با مردان

از شناخت روانشناسی رفتار با مردان چه سودی می بریم؟

چه بخواهید در شغل خود پیشرفت کنید، زندگی عاشقانه خود را بهبود ببخشید یا فقط رفترا بهتری در موقعیت‌های اجتماعی داشته باشید، داشتن درک درستی از روانشناسی رفتار با مردان به شما کمک می‌کند تا ارتباط موثر و بهتری با آنها برقرار کنید. در روانشناسی مردان اصول مشخصی وجود دارد که به شما کمک می‌کند در رویکرد خود نسبت به مردان اطراف خود تجدیدنظر کنید. بیایید به چگونگی درک مردان نگاه دقیق‌تری بیندازیم.

احتمالاً اسم کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی را شنیده‌اید. جان گری در این کتاب تأثیرگذار از تفاوت دنیای مرد و زن می‌گوید. جالب‌ترین تفاوت بین طرز فکر مردان و زنان را می‌توان در مطالعه‌ای که اخیراً انجام شده است مشاهده کرد. وقتی از مردان پرسیده شد کدام را ترجیح می‌دهند: شریک آنها رابطه جنسی با شخص دیگری داشته باشد یا عاشق شخص دیگری شود؟

اکثریت مردان گفتند ترجیح می‌دهند شریک آنها عاشق شخص دیگری شود، درحالی‌که پاسخ زنان به این سؤال کاملاً برعکس بود! این مطالعه باورنکردنی می‌گوید مردان خیانت احساسی را انتخاب می‌کنند، اما زنان خیانت جسمی شریکشان را ترجیح می‌دهند! عجیب نیست؟

در ذهن مردان چه می‌گذرد؟

هیچ نقطه شروعی بهتر از مطالعه‌ای که در بالا گفته شد، برای درک روانشناسی رفتار با مردان وجود ندارد. بزرگ‌ترین تهدید برای یک مرد، از نظر تکاملی، این است که وقت خود را صرف محافظت و تأمین فرزندی کند که متعلق به او نیست؛ اما بزرگ‌ترین تهدید برای یک زن این است که شریک زندگی او عاشق شخص دیگری شود و از تأمین نیازهای او دست بردارد.

شاید فکر کنید این چیزهای منسوخ شده برای غارنشینان است، اما این طرز فکر به‌سختی در طول میلیون‌ها سال تکامل به مغز ما منتقل شده است. اما ارتباط این موضوع با روانشناسی رفتار با مردان در قرن بیست و یکم چیست؟ به مردان اطراف خود دقت کنید. آن‌ها با چه اهداف و انگیزه‌هایی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند؟ چه چیزی مردان اطراف شما را تهدید می‌کند؟ چگونه با مردان دیگر ارتباط برقرار می‌کنند؟ چه ویژگی‌هایی وجود دارد که آنها به‌وضوح بیشتر به آن افتخار می‌کنند؟

در کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن  استیو هاروی برایتان توضیح می‌دهد چگونه از دید مردان به این موضوعات نگاه کنید. این نگرش و آگاهی تأثیر زیادی در بهبود رابطه شما با شریک زندگی‌تان خواهد داشت.

مردها دوست دارند احساس مردانگی کنند.

کلید درک مردان و زنان فهمیدن این موضوع است که هر دو جنس برای یک هدف اما از دیدگاه‌های متفاوت تلاش می‌کنند. وقتی این موضوع را درک کنید، متوجه خواهید شد چگونه روابط خود را از حالت متوسط ​​به عالی تغییر دهید. آیا برای داشتن یک زندگی عاشقانه آماده‌اید؟ بیاید ببینیم چه رفتاری مردان را جذب می‌کند؟

راه های جذب مردان

وقتی نوبت به آموختن راه های جذب مردان و درک روانشناسی رفتار با مردان می‌رسد، اینترنت پر از توصیه‌های عجیب و غریب می‌شود. اما خیالتان راحت، برای جذب مردان لازم نیست نسخه جعلی از خودتان باشید. در درجه اول این طرز فکر شماست که مردان را مجذوب خود می‌کند کارل دوک در کتاب طرز فکر به شما نشان می‌دهد داشتن یک طرز فکر صحیح چگونه در زندگی شخصی و حرفه‌ای شما تأثیر شگفت انگیزی می‌گذارد.

  1. اعتمادبه‌نفس داشته باشید.

چاد استون در کتاب خود با نام قواعد آهنربای عشق می‌گوید: «یک زن با اعتمادبه‌نفس از ارزش خود و آنچه به یک مرد ارائه می‌دهد آگاه است. او به مردی نیاز ندارد تا او را کامل کند. او پر از عشق است و می‌خواهد عشقش را با مردی خاص در میان بگذارد.»

برای درک بهتر روانشناسی رفتار با مردان و جذب آنها، بهتر است برای فردیت خود ارزش قائل شوید و از درون احساس دوست‌داشتنی بودن و کافی بودن کنید. همیشه به‌خاطر داشته باشید اعتماد به نفس از هر رژ لبی روی زمین جذاب‌تر است. وقتی به این نقطه رسیدید، نیمی از راه رسیدن به قلب او را طی کرده‌اید.

  1. شاد و مثبت باشید.

تصور کنید برای دریافت وام وارد یک بانک شده‌اید. مطمئن نیستید، این وام را دریافت خواهید کرد یا نه. دو زن مسئول رسیدگی به این امور هستند. اولی به شما نگاه می‌کند و لبخند می‌زند؛ طوری که انگار تمام روز منتظر شما بوده است. دومی به شما یک نگاه جدی می‌اندازد؛ مطمئن نیستید آیا او امروز می‌خواهد کاری کسی را راه بیندازد یا نه. برای درخواست وام به سمت کدام‌یک می‌روید؟ واضح است، مگر نه؟ اکثر مردان وقتی می‌خواهند از یک دختر درخواست آشنایی کنند، همین احساس را دارند.

  1. خودتان را با زنان دیگر مقایسه نکنید.

غریزه مقایسه با زنان دیگر و به‌طورکلی با افراد دیگر در همه ما وجود دارد. شاید شما زن دیگری را می‌بینید و با خود فکر می‌کنید “اگر فقط … داشتم ” (جای خالی را باهر چیزی که دوست دارید داشته باشید، پُر کنید.) از شما عاجزانه می‌خواهم لطفاً این طرز فکر را کنار بگذارید!

وقتی خودتان را مقایسه می‌کنید، احساس بدبختی و ناامیدی به سراغ شما می‌آید. به جای مقایسه خود با دیگران، بهترین کار این است: خودتان را همان‌طور که هستید بپذیرید، روی توانایی‌های خود تمرکز کنید، به چیزهایی که می‌توانید بهبود بخشید توجه کنید و با جایگزین‌کردن احساس لیاقت به جای هرگونه احساس منفی کیفیت زندگی خود را چند مرحله ارتقا دهید.

  1. راحت بودن خود را اولویت قرار دهید.

شاید شنیده باشید پوشیدن یک لباس خاص، داشتن آرایش زیاد یا انجام کارهای فوق‌العاده احساسی روش‌های تضمین شده برای جذب مردان است. برای درک روانشناسی رفتار با مردان همه این توصیه‌ها را فراموش کنید. تلاش برای “انجام کارهایی” که با آنها راحت نیستید؛ اما فکر می‌کنید باعث جذب مردان می‌شود، ایده به‌شدت وحشتناکی است. وقتی صحبت از جذابیت برای یک مرد به میان می‌آید، راحت بودن شما ضروری است.

  1. خودتان را بیشتر بشناسید.

خودشناسی یک سفر پر ماجراست. این سفر با تولد ما آغاز شده و تا آخرین لحظه حیاتمان روی این کره خاکی ادامه خواهد داشت. ما در این سفر هیجان‌انگیز همیشه در حال رشد و تغییر هستیم.

همان‌طور که در مطلب خودشناسی چیست و چگونه خودمان را بهتر بشناسیم؟ گفته شده است هدف از شناخت خود این است که علایق و آرزوها، نقاط قوت و ضعف، خواسته‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خود را کشف کنید. هرچقدر شما بهتر خود را بشناسید، به طور خودکار برای مردان جذاب‌تر خواهید بود.

بهترین روش برای رفتار با مردان لجباز چیست؟

در روانشناسی رفتار با مردان، لجبازی خصیصه‌ای است که شاید فرد با آن متولد شده باشد، یا به‌عنوان مکانیزم مقابله‌ای در او ایجاد شود. دکتر رامانی می‌گوید: “افراد لجباز ممکن است ترکیبی از ویژگی‌های منفی را از خود نشان دهند: سرسختی، سنگدلی، سردی، کنترل‌گری، انعطاف‌ناپذیری، عدم تمایل به سازش و سخت‌گیری.” اگر یک فرد لجباز، این ویژگی‌های منفی را با هم داشته باشد؛ مثلاً همدلی نداشته باشد یا سنگدل باشد، شما نبرد بسیار بزرگ‌تری پیش رو دارید و پیروزی شما به‌ندرت اتفاق خواهد افتاد.

سوال خود را مطرح کنید :


پاسخی بگذارید